• PDF

Rekordowa ilość szkół w Klubie Bezpiecznego Puchatka

  • Piątek, 16.12.2011 r.

Ponad 50% szkół podstawowych z całej Polski bierze udział w programie Klub Bezpiecznego Puchatka. 230 000 Pierwszoklasistów z ponad 7 000 szkół razem z Puchatkiem uczy się, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na drodze.

 

We wszystkich szkołach, które zgłosiły się do programu trwają obecnie zajęcia, prowadzone na podstawie materiałów Klubu Bezpiecznego Puchatka. Klasy I otrzymały od Organizatorów materiały edukacyjne dla nauczycieli, książeczki dla dzieci oraz broszury dla rodziców. Puchatek uczy Pierwszoklasistów bezpiecznego poruszania się po drodze, jakich zachowań unikać w szkole i dlaczego nie należy otwierać drzwi obcym.

Jak podkreśla podinsp. Armand Konieczny, z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji: „Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale z pewnością opłacalna, bo nawyki te zostają na całe życie. Powinniśmy pamiętać, że za bezpieczeństwo dzieci odpowiedzialni jesteśmy my dorośli i to na nas ciąży ten szczególny obowiązek uświadomienia najmłodszym, jakie zagrożenia czyhają na nich już na najbliższym skrzyżowaniu. Jest to niezwykle ważne dla jego bezpieczeństwa - zdrowia a nawet życia”.

W tym roku szkolnym Klub Bezpiecznego Puchatka realizowany jest już po raz trzeci. Program organizuje firma Maspex przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcji patronuje Komendant Główny Policji i Kuratoria Oświaty. Akcja cieszy się uznaniem wśród tysięcy nauczycieli klas I.

Od 2009 roku, Puchatek stał się dla tysięcy dzieci przewodnikiem ukazującym rozmaite zagrożenia i sposoby zapobiegania im. Każda kolejna edycja programu cieszy się coraz większym zainteresowaniem szkół. W zeszłym roku w Klubie Bezpiecznego Puchatka uczestniczyło 150 000 Pierwszoklasistów z 5500 szkół.

Więcej informacji o programie na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl