• PDF

„JESTEŚMY BEZPIECZNI CHOĆ MALI”

  • Czwartek, 16.10.2014 r.

Policjanci byli organizatorami spotkania dla uczniów klas pierwszych. Edukacyjne lekcja o bezpieczeństwie, odbyła się w Różewie i „Kornelówce”.

sp_rozewo_pW spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki i pierwszaki z Różewa oraz uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Wałczu. Na wstępie edukacyjnego spotkania policjanci wyjaśnili dzieciom pojęcie pieszego jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego. A następnie uczniowie ćwiczyli prawidłowe zachowania na drodze przy pomocy mini miasteczka ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną jak i bez. Okazało się, że hasło, dotyczące sygnalizacji świetlnej „Nawet na zielonym popatrz w obie strony” dobrze znane jest dzieciom. Przechodząc przez drogę przestrzegały zasady polegającej na rozejrzeniu się.

 

 

Aby kilkulatki lepiej przyswoiły poznane zasady mundurowi zaprosili ich do zabawy w ruch uliczny. Dzieci poznały także pojęcie i przywileje pojazdów uprzywilejowanych. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film pt. „Bezpieczna droga”, a następnie otrzymali książeczki „Elementarz zasad bezpieczeństwa” i poznali głównego jej bohatera Gryfusia, który od razu przypadł dzieciom do gustu. Natomiast edukacyjne spotkanie z przedszkolakami, odbyło się w plenerze. Dzieci po tym jak rozmawiały z policjantami o nieodpowiedzialnych kierowcach otrzymały niebieskie serca kampanii PZU, które wręczą swoim rodzicom-kierowcom.

sierż.szt. Beata Budzyń