• PDF

Ostrzeżenie przed kieszonkowcami.

Wałcz, dnia 25.11.2013 rok
Informacja prasowa
„KIESZONKOWCY CZYHAJĄ NA TWOJE PIENIĄDZE, POLICJA OSTRZEGA”
Policjanci z Wałcza ostrzegają przed kieszonkowcami, którzy pojawili się w naszym regionie . Sprawdź jak możesz ustrzec się przed utratą portfela.
Kradzieże kieszonkowe, to coraz częstsze zdarzenia. Wiadomo, że grupy kieszonkowców pojawili się w województwie wielkopolskim, w zachodniopomorskim, jak również pojawili się w naszym regionie. Sprawcy działają głównie w sklepach, marketach i targowiskach. Wykrywalność spraw jest niska, albowiem nie pozostawiają oni praktycznie żadnych śladów. Kieszonkowcy, najpierw obserwują swoją ofiarę. Osoba wypłaca pieniądze z bankomatu, banku i z gotówką udaje się do sklepu. Sprawcy podążają za ofiarą. Za ofiarą potrafią chodzić godzinami i czekać na dogodną sytuację. Wykorzystują chwilową nieuwagę, czy ścisk                i kradną pieniądze. Kieszonkowcy działają głównie w grupach. Pamiętajmy! Kieszonkowcem może być każdy! Sprawcami są także kobiety. Szczególnie łatwymi ofiarami są kobiety, które trzymają torebkę przewieszoną przez ramię, swobodnie zwisającą. Skradzione portfele, czy saszetki po opróżnieniu, wyrzucają.
Kilka dni temu zorganizowana grupa kieszonkowców pojawiła się w Mirosławcu, gdzie ofiarą padła kobieta. Owa pokrzywdzona chwilę wcześniej wypłaciła kwotę pieniędzy 2 tysiące złotych z agencji bankowej i udała się do sklepu Biedronka. Wystarczyła chwila nieuwagi, a sprawcy dokonali kradzieży portfela z torebki wraz z pieniędzmi i dowodem tożsamości.    Pamiętajmy:
- nie noś gotówki w jednym miejscu, porozkładaj pieniądze
- w miejscach publicznych bądź czujny, zapnij marynarkę, czy płaszcz, jeśli trzymasz tam pieniądze
- podczas robienia zakupów nie prezentuj zawartości portfela
- torebkę noś przed sobą, zamkiem skierowanym do przodu, zwłaszcza, kiedy masz zajęte
ręce
- nie noś portfela w tylniej kieszeni spodni
- nie noś portfela ani wartościowych rzeczy w reklamówce, (łatwo ją przeciąć)
- nie noś portfela w bocznych kieszeniach płaszcza, marynarki
Pamiętaj! Dokumenty, które nosisz w portfelu czy klucze w razie kradzieży mogą być wykorzystane.
St.sierż. Beata Budzyń
policjaKIESZONKOWCY CZYHAJĄ NA TWOJE PIENIĄDZE, POLICJA OSTRZEGA
Policjanci z Wałcza ostrzegają przed kieszonkowcami, którzy pojawili się w naszym regionie. Sprawdź jak możesz ustrzec się przed utratą portfela.
Kradzieże kieszonkowe, to coraz częstsze zdarzenia. Wiadomo, że grupy kieszonkowców pojawiły się w województwie wielkopolskim, w zachodniopomorskim, jak również w naszym regionie. Sprawcy działają głównie w sklepach, marketach i targowiskach. Wykrywalność spraw jest niska, albowiem nie pozostawiają oni praktycznie żadnych śladów. Kieszonkowcy, najpierw obserwują swoją ofiarę. Osoba wypłaca pieniądze z bankomatu, banku i z gotówką udaje się do sklepu. Sprawcy podążają za ofiarą. Za ofiarą potrafią chodzić godzinami i czekać na dogodną sytuację. Wykorzystują chwilową nieuwagę, czy ścisk i kradną pieniądze.
Kieszonkowcy działają głównie w grupach. Pamiętajmy! Kieszonkowcem może być każdy! Sprawcami są także kobiety. Szczególnie łatwymi ofiarami są kobiety, które trzymają torebkę przewieszoną przez ramię, swobodnie zwisającą. Skradzione portfele, czy saszetki po opróżnieniu, wyrzucają.
Kilka dni temu zorganizowana grupa kieszonkowców pojawiła się w Mirosławcu, gdzie ofiarą padła kobieta. Owa pokrzywdzona chwilę wcześniej wypłaciła kwotę pieniędzy 2 tysiące złotych z agencji bankowej i udała się do sklepu Biedronka. Wystarczyła chwila nieuwagi, a sprawcy dokonali kradzieży portfela z torebki wraz z pieniędzmi i dowodem tożsamości.
Pamiętajmy:
  • nie noś gotówki w jednym miejscu, porozkładaj pieniądze
  • w miejscach publicznych bądź czujny, zapnij marynarkę, czy płaszcz, jeśli trzymasz tam pieniądze
  • podczas robienia zakupów nie prezentuj zawartości portfela
  • torebkę noś przed sobą, zamkiem skierowanym do przodu, zwłaszcza, kiedy masz zajęte  ręce
  • nie noś portfela w tylniej kieszeni spodni
  • nie noś portfela ani wartościowych rzeczy w reklamówce, (łatwo ją przeciąć)
  • nie noś portfela w bocznych kieszeniach płaszcza, marynarki
Pamiętaj! Dokumenty, które nosisz w portfelu czy klucze w razie kradzieży mogą być wykorzystane.

St.sierż. Beata Budzyń