• PDF

Bezpłatne warsztaty dla organizacji! Nauczymy Cię jak stworzyć wniosek do FIO, jak wzmocnić i wykorzystać potencjał swojej organizacji!

Szanowni Państwo,

Pracownia Pozarządowa rozpoczyna cykl szkoleń i warsztatów specjalistycznych, skierowanych do NGO z terenu woj. zachodniopomorskiego, których celem jest wzmocnienie potencjału organizacji w codziennej działalności i zdobycie praktycznych umiejętności tworzenia ofert na konkurs Programu FIO 2016. Dostępne już są terminy warsztatów.


Szkolenia są BEZPŁATNE, realizowane będą w formule 1-dniowych warsztatów w godzinach 9.00-16.00, w miejscach komunikacyjnie  łatwo dostępnych (Szczecin, Koszalin, Szczecinek), uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych, poczęstunek i lunch.  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o dokonywanie zgłoszeń w formie e-mailowej, na podstawie formularzy zgłoszeniowych.

Osoba do kontaktu – P. Agata Szewczyk, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
tel: 094 340 35 23.

I TEMAT:
„Co każdy członek Zarządu wiedzieć powinien – czyli o budowaniu potencjału organizacji pozarządowej”.
Gdy myślimy: Zarząd – pojawia się obraz ciała do reprezentacji organizacji na zewnątrz, podpisującego umowy... Jednak żeby organizacja rozwijała się, członkowie Zarządu mają szereg innych funkcji do spełnienia: dbanie o właściwe relacje z sponsorami; wyszukiwanie sojuszników i partnerów dla działań organizacji; wyszukiwanie, pozyskiwanie i utrzymywanie wolontariuszy, członków, sympatyków i współpracowników. Zarząd musi wiedzieć jakie organizacja ma prawa, a jakie obowiązki, jak stawać się partnerem dla innych instytucji, partnerem dla samorządu lokalnego (a nie tylko podmiotem piszącym do niego oferty o dofinansowanie).

Zarząd musi w końcu umieć wyznaczyć ścieżkę rozwoju organizacji, ustalić jakie działania są najważniejsze (wśród tych wszystkich ważnych działań, którymi na co dzień organizacja się zajmuje). O tym wszystkim będzie szkolenie, które omówi najważniejsze wyzwania stojące przed osobami kierującymi organizacjami pozarządowymi, pozwoli przećwiczyć niektóre sytuacje pojawiające się w życiu, da przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń między uczestnikami.

TERMINY i MIEJSCA DWÓCH SZKOLEŃ:
28 października  2015r – Szczecin, (zapisy do dnia 26.X.2015r)
29 października  2015r – Koszalin, (zapisy do dnia 27.X.2015r)


II TEMAT:
Praktyczny warsztat tworzenia Wniosku do Priorytetu II - Programu FIO 2016.
Już niebawem, bo 1.XII.2015r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosi drugi i zarazem ostatni w tym roku, otwarty konkurs ofert na realizację zadań w Priorytecie II ‘Aktywne społeczeństwo’ w ramach programu FIO 2016.
Projekty w ramach Priorytetu II – to inicjatywy, które w różnorodnych formach angażują do swoich działań obywateli, dając im możliwość aktywnego działania i łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. To projekty, które dotykają wszystkich sfer obszarów działalności pożytku publicznego wymienionych w art. 4 UoDPPiW i skierowane są do realizacji dla sektora pozarządowego.
Warsztat tworzenia Wniosku do Priorytetu II - P FIO 2016 przybliży organizacjom idee Programu, kryteria dostępu podmiotów do najbliższego konkursu (uprawnienia, terminy realizacji, możliwe kwoty dofinansowania, wkład własny), a także zakres zadań możliwych do realizacji. Podczas spotkania stworzymy projekty ofert w oparciu o metodę myślenia projektowego, dostosowaną do kryteriów i procedur konkursowych, a także szczegółowo omówimy wzór oferty w ramach programu FIO i elektroniczny  generator ofert wraz z instrukcją jego wypełniania.

TERMINY i MIEJSCA DWÓCH SZKOLEŃ:
3 listopada  2015r – Koszalin (zapisy do dnia 30.X.2015r)
5 listopada  2015r – Szczecinek (zapisy do dnia 3.XI.2015r)
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.