Konkurs rozstrzygnięty !

• Piątek, 05.01.2018 r.

10d

Konkurs plastyczny o tematyce segregacja odpadów został zorganizowany przy współudziale Gminy Wałcz oraz firmy Altvater Sp. z o.o. z siedzibą w Pile.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Wałcz. Był on ostatnim etapem przeprowadzonych w naszych szkołach zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, poświęconych segregowaniu odpadów powstających w gospodarstwie domowym.

Celem konkursu była edukacja, podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów, poszerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego gospodarowania odpadami, a także uświadomienie problematyki zanieczyszczenia środowiska poprzez nieprawidłową segregację lub brak segregacji odpadów.

Komisja konkursowa w ocenie prac wzięła pod uwagę: wymagania zawarte w regulaminie konkursu, a także pomysłowość, estetykę i przekaz wynikający z pracy.

W konkursie wzięło udział 73 uczniów, z których wyłoniono 9 zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych i jedno wyróżnienie. Nagrody otrzymali:

w kategorii: klasy I-III

I miejsce: Natalia Kądej, kl. IIIB, Szkoła Podstawowa w Różewie.

Komisja konkursowa wzięła pod uwagę pomysłowość i estetykę pracy

1_13d

II miejsce: Martyna Kucharczyk, kl. I, Szkoła Podstawowa w Różewie.

Uczestniczka w swojej pracy jako jedyna zwróciła uwagę na problematykę wysegregowania odpadów biodegradowalnych.

2_13d

III miejsce: Przemysław Filarowski, kl. III, Szkoła Podstawowa w Strącznie.

Praca wyróżniająca się techniką oraz estetyką wykonani.

3_13d

w kategorii: klasy IV-VI

I miejsce: Wiktoria Kowalska, kl. V, Szkoła Podstawowa w Różewie.

Komisja konkursowa wzięła pod uwagę pomysłowość i estetykę pracy oraz ciekawe hasło, które łącznie z wykonaną pracą stanowiło zgraną całość.

1_46d

II miejsce: Izabela Łukawska, kl. Va, Szkoła Podstawowa w Strącznie.

Praca wykonana w ciekawej technice plastycznej, minimalistyczna z głębokim  przekazem.

2_46d

III miejsce: Marcel Jakubowicz, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Różewie.

Komisja wzięła pod uwagę ilość i różnorodność zastosowanych technik plastycznych i materiałów oraz przekaz młodego artysty, który chciał wyrazić swoją pracą potrzebę segregowania odpadów.

3_46d

w kategorii: klasy VII i II-III gmnazjum

I miejsce: Emilia Kowalska, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Różewie.

II miejsce: Samuel Praźmo, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Różewie.

III miejsce: Maciej Kaczmarski, kl. VII, Szkoła Podstawowa w Strącznie.

Wszystkie prace wykonane zostały w formie prezentacji multimedialnych.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno w interpretacji tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejane papierem, plasteliną, bibułą wzbogacone o elementy imitujące odpady, które można posegregować.

Postanowiono dodatkowo przyznać jedno wyróżnienie ze względu na wykonanie ciekawej i estetycznej pracy przy udziale materiałów „z odzysku”.

wyrd

Gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania dla młodych artystów.