• PDF
 • Drukuj

INFORMACJA

 • Poniedziałek, 09.10.2017 r.

Wójt Gminy Wałcz informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt. 1 i 2 Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2017r. poz. 1289), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

W związku z powyższym, Wójt Gminy zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Gminy Wałcz, o wypełnienie stosownego zgłoszenia i niezwłoczne dostarczenie do Urzędu Gminy w Wałczu, Biuro Obsługi Klienta lub do Referatu ds. gospodarki wodno – ściekowej w Kołatniku, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2017r.

Jednocześnie informuję, że podczas przeprowadzania kontroli posiadanych zbiorników bezodpływowych, będą sprawdzane rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców, którzy otrzymali zezwolenie Wójta Gminy Wałcz na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu gminy Wałcz.

Druki dostępne są w Urzędzie Gminy w Biurze Obsługi Klienta, w Referacie ds. gospodarki wodno – ściekowej oraz do pobrania poniżej.

Zgłoszenie do ewidencji (format DOC)

Zgłoszenie do ewidencji (format PDF)

 

 • PDF
 • Drukuj

Nowy chodnik i przejście dla pieszych już jest – dzieci w Karsiborze będą bezpieczniejsze

 • Poniedziałek, 02.10.2017 r.

W piątek (22.09) w Karsiborze k. Wałcza uroczyście otwarto nową bezpieczną drogę do szkoły. Budowę chodnika (za ponad 60 tys. zł) wzdłuż drogi z niebezpiecznym zakrętem sfinansowała firma De Heus w ramach swoich działań prospołecznych. Kolejny odcinek chodnika sfinansuje Urząd Gminy Wałcz.

Wierzę, że nowy chodnik oraz przejście dla pieszych zapewni dzieciom większe bezpieczeństwo, a rodzicom zagwarantuje większy spokój o swoje pociechy. Cieszę się, że nasze działania stały się iskierką, która wznieciła kolejne działania, angażując Urząd Gminy, księdza proboszcza oraz lokalną społeczność. Współpraca jest bowiem bardzo ważna. Dzięki niej możemy zdziałać więcej, o czym mogliśmy przekonać się także rok temu w Dobinie, gdzie zadbaliśmy o plac sportowo - rekreacyjny – mówi Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus, firmy produkującej pasze dla zwierząt oraz skupującej zboża.

Zanim jednak otwarto nową drogę odbył się turniej wiedzy dla dzieci „Bądź bezpieczny”. W jego ramach, uczniowie wzięli udział w 6 warsztatach prowadzonych przez ekspertów reprezentujących Policję, Straż Gminną, Lasy Państwowe, KRUS, OSP Golce oraz higienistkę i pracowników De Heus.

Odpowiednie zachowania podczas spotkania z nieznajomym czy z agresywnym psem, a także w lesie, np. w przypadku ukąszenia przez kleszcza, właściwe zachowania podczas pożaru, bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym, pierwsza pomoc czy też podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz bezpieczne korzystanie ze smartfonu – to kilka tematów poruszanych podczas nietypowych lekcji. Dzieci, które wykazały się najlepszą wiedzą oraz aktywnością zostały wyróżnione medalami.

Podczas spotkania ogłoszone zostały również wyniki konkursu na projekt maskotki programu prospołecznego „Działamy i Wspieramy”. Nagrodę główną, czyli rower wraz z dodatkowym wyposażeniem ochronno-odblaskowym otrzymała Nikola Kuzia, uczennica klasy IV. Wyróżnienia trafiły do Małgosi Głodek, Michała Matusiaka oraz Alicji Woźniak.

Maskotka, zgodnie z projektem Nikoli, została wyprodukowana i przekazana dzieciakom.

Więcej: Nowy chodnik i przejście dla pieszych już jest – dzieci w Karsiborze będą bezpieczniejsze

 • PDF
 • Drukuj
 • Piątek, 29.09.2017 r.
nis_opieka_baner
 • PDF
 • Drukuj
 • Środa, 13.09.2017 r.
Woda_laki2
 • PDF
 • Drukuj
 • Wtorek, 12.09.2017 r.

szlachetnapaczka

SuperW

Więcej…

Strona 8 z 58